Hírek : Olimpia győzelem a Goldballi katlanban...

Olimpia győzelem a Goldballi katlanban...

Hornácki  2009.10.11. 12:38

A játékra ezúttal nem, de az egyéni hibákra annál inkább lehetett panasz a villanyfényben lejátszott rangadón.

Még ha az Olümposz istenei fellegtorlaszoló Zeusz vezetésével nem szálltak le az egekből hogy megnézzék az esti rangadót, ennek ellenére mindenki nagy érdeklődéssel várta az Olimpiakosz vendégjátékát a IX.kerületi katlanban, a Hegyvidék SE ideiglenes otthonában. Mielőtt a tisztelt olvasó azt gondolná, hogy Európa-liga selejtezőtt játszottak volna szerda este, ki kell hogy javítsam, ugyanis jelen esetben az Olimpiakosz magyar csapatnak felel meg, de támogatói valóban a 11-szeres görög bajnokcsapat, melynek Magyarországon létesített akadémiájával csapott össze a "Rácz-brigád"

A mérkőzés előtt apró tanácstalanság merült fel az egyesület terén, ugyanis a hazai egyesület "kémei" nem tudtak elegendő információt szerezni ellenfelükről, ugyanis eddig mindösszesen egyetlen mérkőzésen álltak ki a "görög-magyarok" gúnynévvel ellátott vendégek.

Rácz Krisztián, a hazaiak mestere (a félreértések elkerülése végett: a mester nem áll rokonságban a Rácz Ferenc névre hallgató játékvezetővel) ezúttal bő kerettel dolgozhatott, ugyanis a mérkőzésre 15 játékos tudta vállalni a játékot, beleérte a makacs bokasérüléssel küszködő Sűrűt is. A 3-as sípszó elhangzásának pillanatában a Réti - Somogyi, Emri, Katona, Sűrű - Sinkó, Balla, Gergely, Béres - Pásztor, Imre kezdő 11 állt a pályán. A mérkőzést jobban kezdte a hazai együttes, folyamatos nyomás alatt tartoták a vendégeket, Imre is Béres lévén többször is veszélyeztettek, de nem sikerült gólt szerezniük. a 10-ik percben azonban kisebb aggodalmak támadtak a kispad környékén, ugyanis egy ütközés után Balla maradt lent a földön, de néhány perc ápolás után tudta folytatni a játékot a nagy munkabírású középpályás. A 15-ik percben aztán érkezett a hidegzuhany: Egy beívelés során egy (brazil felmenőkkel bizonyára nem rendelkező) fehérmezes csatár elé került a röviden kicsúsztatott bőrgolyó, aki ezt köszönte szépen és megszerezte a vezetést. 0-1 a 15-ik percben. A hazai csapat viszont most nem követte rossz szokását, miszerint a kapott gól után szétesnek, hanem tovább küzdöttek, a labdát szépen járatva építették támadásaikat, ám ezek továbbra sem hoztak eredményt, ellenben a vendégeknek a 25-ik percben: Réti kétszer is óriásít hárított egy beívelés, majd a kipattanó után, de a védők nem tudtak felszabadítani, így a 3-ik próbálkozásnál már ő is tehetetlen volt. 0-2. A szünet előtt mégegy gólt szerzett az Olimpiakosz, így 0-3-as eredménnyel mehettek pihenni a csapatok.

A második félidő azonban nem akráhogyan kezdődött: 20 másodperccel a középkezdés után Béres kapott egy parádés labdát 18 méterre a kaputól, majd az átvétel után hatalmas erővel kapásból a léc alá bombázott. 1-3! Ezekután óriási mezőnymunka vette kezdetét, mindeki óriásit küzdött, hogy sikerüljön a fordítás, de a helyzetek sorra kimaradtak. És hát ugye a labdarúgás íratlan törvényeiben a sok kihagyott helyzet általában megbosszulja magát, és ez történt most is. Egy erősen lesgyanús vendég kiugrás után már 1-4 állt az eredményjelzőn. Az eredmény nem változott, azonban dráma marad még a meccs végére is. A sérült bokával játszó " magyar Roberto Carlos", közismertebb nevén Sűrű kapott egy rúgást a sérült bokájára, ami után "hordágyon" volt képtelen elhagyni a pályát. A végeredmény tehát 1-4, ami nem tükrözi a mutatott játékot, és a két csapat között egyáltalán nincs ennyi különbség.

Összeségében a játékra ezúttal nem lehetett panasz, azonban az egyéni hibák kiköszörülése a helyzetkihasználás javítása még várat magára.