Hírek
Hírek : Savanyú vecsési napok

Savanyú vecsési napok

Hornácki  2009.10.28. 20:26

Megszerezte idei második győzelmét a Hegyvidék SE. Az önkormányzati csapat 1-0-ra nyert a Vecsés ellen. A HSE gólját Emri szerezte tizenegyesből.

"Kitartás!" Ezt az egyszerű, ám sokatmondó szót a legnagyobb stadionokban gyakran skandálján a lelkes szurkolók csapatuk támogatása gyaránt. Ám ami még érdekesebb, hogy a 11-ik forduló rangadóján, a Hegyvidék SE játékosai számot adtak arról a tényről, hogy nem csak a játéktudásuk miatt tartják őket jó csapatnak, hanem hogy a legnagyobb nyomás alatt is képesek voltak kitartani, és egy nagyon kemény meccsen megszerezni a 3 pontot az esélyesebbnek tartott riválisukkal szemben.

A 11-ik forduló nyitómérkőzésén a tabellán jóval előnyösebb helyet elfoglaló Vecsés legjobbjai fogadták a Hegyvidék SE csapatát. Ahogy az már-már "megszokottnak" tekinthető, ezúttal is akadt probléma a mérkőzése előtt, mégpedig az, hogy BLSZ elfelejtett játékvezetőt küldeni a mérkőzésre, ám edzői megegyezés alapján a 2 edző vállalta a játék levezetését. Rácz Krisztián a vendégek edző-játékvezetője ezúttal nem számíthatott az eltiltott Jeszenszkyre, a sérüléssel bajlódó Ballára, valamint az egyéb elfoglaltságok miatt hiányzó Gegelyre és Rétire. A startéga így némileg átalakítva a keretet a Hornácki-Sárközi, Béres, Katona, Sinkó - Koller, Emri (C), Reichardt, Sűrű - Pásztor, Imre felállásban kezdett. Már a mérkőzés legelején magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, folyamatos nyomás alatt tartoták a vendégeket, de gólt mégsem sikerült szerezniük, köszönhetően a szenzációsan dolgozó védelemnek. A szezonban talán legjobb teljesítményét nyújtó Sinkó több parádés mentéssel és szereléssel tartotta meccsben csapatát. Vendég helyzetek azonban elvétve adótak csak, és a partjelző rendszeresen állította meg Imrét lesen, sokszor a videóelemzés alapján jogtalanul. A 32-ik percben azonban egy sérülés borzolta a kedélyeket: Sárközi szépen szerelt a szélen, miután a hazai játékos dúrván utánrúgott. A mindig mókáskedvű "Gattuso" lentmaradt, és jelezte, nem tudja tovább folytatni. Az orvosi diagnószisra várni kell, de a fiatal védőre minden valószínűség szerint hosszabb pihenő vár. Kiesés azért is volt nagy érvágás, mert ezen a meccsen jó formában játszott. Helyére a betegséggel küszködő Somogyi érkezett. A félidő hátralévő részében továbbra is a hazaiak nyomtak, de ezen a napon a védelmet nem lehetett átjátszani. 0-0-ás állásal vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő ott folytatódott, ahol abbamaradt: Támadó hazaiak, remeklő vendég védelem. A vendégek sorra vezették támadásaikat, de nem lett eredménye azoknak. A 50-ik percben azonban egy kavarodás után egy vendég csatárhoz került a labda a 16-oson belül, ám hosszú oldalra tartó veszélyes lövését Hornácki nagy nyújtózkodással mellépöckölte. Folytatódtak a hazai támadások, de ezek továbbra sem hozták meg a mérkőzés első gólját. Ahogy múlt az idő, egyre érezhetőbb volt, hogy aki gólt szerez az 3 ponttal térhet haza. Az 57-ik percben a Sárközit "elintéző" mártír újra lecsapott. A szélen meglépő Imrét "könyökölte le", de ezúttal nem úszta meg, a játékvezető zuhanyozni küldte. Így aztán némileg változott a játék képe, egyre többször került a kapu közelébe a vendég gárda. a 75-ik percben a partjelző megkönyörült Imrén, akit végre nem állított meg lesen az "asszisztens", egy az egyben vihette a kapusra, de a nem alegjobb állapotú pálya megtréfálta a techinkás csatárt, egy vakondtúráson megpattanó lövése jócskán  mellé szállt. De hogy ne száradjon semmi a lelkén, gondoskodott róla: A 85-ik percben egy betörését a 16-oson belülre egy hazai védő szabálytalanul megakadályozta, melynek eredménye természetesen egy 11-es volt. Az egyre feszültebb hangulatú mérkőzés kulcsmomentuma érkezett el: A labda mögé az egész meccsen parádés teljesítményt nyújtó,számos szép passzt és cselt bemutató csapatkapitány, Emri állt, és kiderült, hogy a nagynövésű ezúttal irányító poszton szereplő játékost angyali hidegvérrel áldották meg az égiek, ugyanis nagyon higgadtan helyezte el a labdát a kapus mellé. Óriási meglepetésre 1-0 a 85-ik percben! A gól után óriási rohamozásba kezdett a vendég együttes, de az egyre hevesebb hangulatú meccsen a védelem továbbra is szilárd volt. Azonban a 90-ik percben a mérkőzés idézőjelben "befejeződőtt", és helyette egy dárma vette kezdetét. A mérkőzés másik hőse, a remekül játszó Sinkó szerelt szabályosan a 16-on belül, a játékvezető azonban mindenki megdöbbenésére büntetőt fújt! Azonban a "végrehajtót" talán Hornácki babonázta meg, talán a nyomást nem bírta el, mellélőtte élete talán legfontosabb büntetőjét. A végeredmény tehát nem változott, A Hegyvidék SE megszerezte idénybeli második győzelmét, és készülhet a Rákosszentmihály elleni meccsre.

Ezen a mérkőzésen a csapat bebizonyította, hogy tudnak egymásért küzdeni, nyugodtnak maradni a végsőkik, és helytállni a nyomás alatt. Ki kell még emelni több egyéni teljesítményt is: a jól védő Hornáckit, az óriásit játszó Sinkót, aki nélkül talán nem is sikerült volna ez a bravúr, Emri játékát, aki a sok szép megmozdulás és passz mellett értékesítette a bünetőt és bíztatta csapatát, Imrét aki a kihagyott ziccere után sem tört össze, és természetesen az egész csapatot, mivel küződszellemben messze túlszárnyalták magukat!