Hírek
Hírek : Kiütéses győzelem a Rákosszentmihály ellen

Kiütéses győzelem a Rákosszentmihály ellen

Balla  2009.11.07. 13:03

A 12-2-ra végződő összecsapáson a Hegyvidék SE csak botrányos helyzetkihasználásának köszönhetően nem javította meg még jobban a gólkülönbségét

A HSE közepes játékkal rukkolt elő, a csapatból Gergely, Somogyi, Béres és Pásztor emelkedett ki leginkább. Az aranymezes együttes góljait Pásztor (7), Béres (3), Reichardt, valamint Nagy szerezték. Ezzel a győzelemmel a Hegyvidék hárommeccsesre nyújtotta veretlenségi sorozatát.

Kiindulási helyzet

A két csapatot hét-hét pont és hely választotta el egymástól a mérkőzés előtt. A HSE 10 pontjával a 9., míg a Rákosszentmihály 3 egységével a 16. pozíciót töltötte be a tabellán. A két csapat közül a HSE volt jobb formában a találkozó előtt, hiszen az önkormányzati együttes legutóbbi két mérkőzésén nem kapott ki, az RSC pedig legutóbb csak a 8. fordulóban hagyhatta el győztesen a pályát. Az összecsapás esélyese a Hegyvidék volt, ezt a tabella, valamint az RSC -136-os gólkülönbsége is bizonyította.

A csapat

Rácz Krisztián edző az ellenfél feltérképezését követően az igencsak támadó szellemű 4-3-3-ban küldte pályára tanítványait. A HSE a Réti – Sinkó, Katona, Béres, Sűrű – Nagy, Emri (C), Gergely – Reichardt, Pásztor, Somogyi felállásban futott ki a zöld gyepre. Meglepetésre Emri a védelem tengelyéből eggyel feljebb lépett, a csapatkapitánynak így ezúttal szűrőként kellett fineszes és higgadt megoldásaival a közönséget szórakoztatnia. Helyette Béres lépett vissza Katona mellé a védelem belsejébe. Ismét ott volt a kezdőcsapatban Somogyi, aki hosszú betegségét követően léphetett pályára. Az biztos, hogy Somogyinak nem kellett ádáz harcot vívnia egy, a posztjáért harcoló riválissal a kezdőbe kerülésért, ugyanis a Hegyvidék kispadján ezúttal egy pályára küldhető játékos sem foglalt helyet, tehát az, hogy a HSE edzője nem dolgozhatott teljes kerettel, enyhe kifejezés: Rácz mester 8 játékosára nem számíthatott a mai napon. A két, egész őszi szezonra lesérülő Tasnádi, Balla duó mellé Hornácki is feliratkozott a sérültek listájára, Jeszenszky pedig eltiltása miatt nem játszhatott. Hiányzott a beteg Koller, valamint az anyja idei harmadik névnapját ünneplő Imre is, de nem állt edzője rendelkezésére sem Tóth Etre, sem a mindig vidám Sárközi.

A mérkőzés

„Lesz majd sírás és fogcsikorgatás.” Ez az idézet a Bibliából való, ám a mai meccsre is tökéletesen illett - nem azért, mert vasárnap volt: hazai játékosok sírásáról a HSE játékosai gondoskodtak, míg a csapatok fogcsikorgatását a nagy hideg biztosította. Bizony, a két együttes labdarúgóit ezúttal sem fogadták kegyeikbe az égiek, ugyanis a mai vasárnap délelőttön fagy és köd várta a játékosokat Rákosszentmihályon.

Maga a találkozó óriási Hegyvidék fölénnyel kezdődött, és ez helyzetekben is megmutatkozott. Ezeket a lehetőségeket azonban Pásztor mind kihagyta – az erőcsatárnak minden bizonnyal volt már jobb napja ennél. A sok elrontott ziccert eleinte még harsány felnevetések kísérték a vendég kispadon, a harmadik eset után azonban már türelmetlenség és frusztráltság volt jellemző Rácz mester és „szakmai stábjának” kedélyére. Az összecsapás 12. percében még mindig 0:0 volt az állás, ami a játék képét egyáltalán nem tükrözte. Egy tucatnyi perc után azonban végre megszerezte a vezetést a HSE! A kaputól mintegy 20 méterre Nagyhoz került a labda, aki nem sokat teketóriázott: tolt egyet a játékszeren, majd erősen a jobb kapufa mellé lőtt. 0:1!

A nézők és a kispadokon helyet foglaló hivatalos személyek ekkor azt hihették, hogy megtört a jég, és végre egy HSE focisuli következik majd. Tévedtek. Bár továbbra is rengeteg helyzetet alakított ki az aranyszínű mezben pompázó vendég együttes, a befejezésbe mindig hiba csúszott, így az eredmény továbbra is változatlan maradt. Nem úgy, mint a 23. percben! Az önkormányzati csapat a pálya jobb szélén vezetett támadást, aminek végén Pásztor elé került a labda, az addig a helyzetek tömkelegét elpuskázó támadó pedig az alapvonaltól nem messze, szinte „nullszögből” egy pokolian nagy gólt ragasztott a rövid felső sarokba. 0:2! Pásztor eddig a legegyszerűbb ziccereket is elrontotta, ám ezúttal egy nehéz szituációt remekül oldott meg.

A következő tíz percben lassan csordogált a mérkőzés, bár továbbra is a HSE volt fölényben, ekkor leginkább a mezőnyben folyt a játék. A 34. percben azonban ismét jött Pásztor, aki ezúttal higgadtan értékesítette ziccerét. 0:3! Pásztor úgy látszik kicsit megnyugodott, ugyanis a 42. percben is eredményes volt, most már nem kapkodta el helyzetét a 16 éves csatár. 0:4!

A térfélcserét követően kicsit felpörgött a HSE – gondolhatnák azok az Olvasók, akik bár nem látták a mérkőzést, tudják, hogy Béres Máté a 47. percben eredményes volt.0:5! A gyors gól mindenesetre nem hozta meg a játékkedvét a XII. kerületieknek, akik megnyugtató előnyüknek köszönhetően kicsit visszavettek a tempóból. Ennek köszönhetően a következő említésre méltó eseményre az 59. percig kellett várni – ekkor egy újabb Pásztor gólnak örülhetett a publikum. 0:6!

Ezt követően kicsit felgyorsultak az események: egy perccel később Reichardt váltott gólra közelről egy kipattanót, (0:7) majd a 62. percben Béres megduplázta saját góljainak számát – a klubhűség mintaképe mindenesetre nagy köszönetet mondhat a hazai kapusnak, aki lábai között engedte be a nem túl erős távoli próbálkozást… (0:8)

Még ugyanebben a percben jártunk, amikor Sinkó ugrott ki ziccerben, a balszélen felfutó védőt azonban utolsó emberként elkaszálta az egyik RSC játékos. Ezt követően a játékvezető teljes joggal mutatta fel a piros lapot a tettesnek – aki ennek ellenére nem mehetett idő előtt zuhanyozni, mivel az „öltöző” nem volt ellátva a mai világban a tisztálkodáshoz már nélkülözhetetlennek számító eszközökkel… Az összecsapás utolsó félórájának így nem csak gól, hanem emberelőnyben is vágott neki a HSE.

A megfogyatkozó hazaiak a későbbiekben sem mutattak fel túl nagy ellenállást, talán ennek is köszönhető, hogy Pásztor a 73. és a 76. percben is eredményes volt. 0:10! Ezt követően azonban egy kicsit összeszedték magukat a vendéglátók, melynek két szépségtapasz volt az eredménye. 2:10!

A minden bizonnyal az amúgy sem túl nagy hazai öröm tovább lohadt, amikor Pásztor és Béres két gólt szerzett két percen belül. Ezzel ki is alakult a végeredmény (2:12), a HSE egy megérdemelt győzelmet aratott egy nagyon gyenge ellenféllel szemben. A játék képét talán csak a gólkülönbség nem tükrözi híven, ennek pedig valószínűleg a hazaiak örülnek jobban…