Hírek
Hírek : Nagytétény - kis tettek

Nagytétény - kis tettek

Balla  2009.11.14. 21:44

Kilencgólos győzelmet aratott a Hegyvidék SE a mezőny hátsó felében található Nagytétény ellen.

A találkozót 9:0 arányban a Hegyvidék SE nyerte meg. Az önkormányzati csapat góljait Somogyi (3), Emri (2), Imre, Katona, Sárközi és Koller szerezték. A lefújás után kicsit felforrósodott a hangulat, ugyanis Sárközi és egy nagytétényi játékos dulakodni kezdtek. Pár pillanattal később a vendégek edzője fojtogatni kezdte a HSE támadóját, 1-2 perc után azonban lecsillapodtak a kedélyek. Sárközit utólag sem állította ki a bíró, így a 11-es számú játékos ezúttal szerencsére megúszta a hosszú eltiltást. A Hegyvidékből Réti, Somogyi és Emri nyújtott az átlagnál jobb teljesítményt.

Kiindulási helyzet

A kilencedik találkozott a sereghajtóval. A két együttest a mérkőzés előtt nyolc hely és 12 pont választotta el egymástól, s ennek fényében kijelenthető, hogy az az ember, aki a találkozó előtt a hazai együttest tekintette favoritnak, egy kicsit már biztosan ért ehhez az oly népszerű, labdarúgásként emlegetett sportághoz. A HSE lendületből futhatott neki az Nagytétény által felhúzott gátnak, ugyanis a Rácz csapat legutóbbi három mérkőzésén nem kapott ki, s ezeken a találkozókon 16:5-ös gólaránnyal őrizte meg veretlenségét. A Nagytétény sereghajtóként futott ki a pályára, a kiesőzónában tanyázó kiscsapat a találkozó előtt csak egy pontot szerzett a bajnokságban, és már kilencszer volt kénytelen vesztesen az öltözőbe vonulni. A -58-as gólkülönbség már csak az ínyencek kedvéért említődik meg eme írásban.

Csapat

A vendéglátók ezúttal a 4-1-2-1-2-es felállásban léptek pályára. A számokat betűkkel helyettesítve a Réti – Sűrű, Béres, Katona, Sinkó – Emri (C) – Somogyi, Reichardt – Gergely – Nagy, Pásztor névsor tárul az Olvasó szeme elé. Rácz mester társaságát a hazai kispadon Koller, Sárközi, Tóth és Imre élvezhették. A kezdő tizenegyben a csapatkapitány Emri újfent a szűrő szerepkörében játszott, helyette ezúttal a minden poszton bevethető Béres rombolt a védelem tengelyében. A keret nem volt teljes, mivel több játékos is sérülés miatt hiányzott: ezúttal sem állhatott edzője rendelkezésére az angol térdszalagrend két ideiglenes díszvendége, Tasnádi és Balla, valamint a szintén sérülés miatt hiányzó Hornácki.. A három sérült mellet nem léphetett pályára az Újpest elleni kiállítása miatti hárommeccses eltiltását töltő Jeszenszky sem.

A mérkőzés

A délután ötkor felharsanó kezdősípszó egyben azt is jelentette, hogy a pálya reflektorait be kellett kapcsolni, mivel már teljesen besötétedett. (világítás nélkül a helyszínen megjelenő szűk féltucatnyi hazai szimpatizáns csak a „Négerek harca az alagútban” című nem létező festménnyel azonos látványvilágban gyönyörködhetett volna…) A vendéglátók már a találkozó elején megpróbálták megmutatni, hogy ki is az úr a háznál: a HSE állandó nyomás alatt tartotta a Nagytétény kapuját, szinte csak a piros mezben pályára lépő kiscsapat térfelén folyt a játék. A helyzetek nagy része azonban kimaradt, így az eredményjelző a 10. percben továbbra is 0:0-t mutatott. Nem úgy, mint egy perccel később! Egy, a védő által blokkolt lövés Somogyi elé pattant, a remek kondiban lévő szélső pedig 20 méterről egy óriási kapásgólt ragasztott az ellenfél kapujának jobb felső sarkába. Zseniális találat volt, nem véletlen, hogy ez a gól jelenleg is vezeti az „Ősz gólja” szavazást a manapság egyre ritkábban frissülő www.hse1993.gportal.hu weblapon. Egy emlékezetes találattal tehát 1:0!

Honlapunk szerkesztősége ezúton is szeretné a felhívni az MTA e téren dolgozó tudósainak figyelmét arra, hogy a már egy kissé elavult „Ha egy üzlet beindul” mondást ki lehetne cserélni a „Ha egy Somogyi beindul”-ra: a 16 éves labdarúgó ugyanis elő gólja után nem sokkal ismét eredményes volt! Alig két perc telt el a vezetést jelentő találat óta, amikor Somogyi egy remek indítást követően gyönyörűen csavarta el a labdát a kapus mellett, a játékszer védhetetlenül vágódott a hosszú sarokba. 2:0!

A fakírokként már a tűkön ülő hazai publikumnak a harmadik Hegyvidék gólra sem kellett sokat várnia: a 17. percben ugyanis Katona egy szögletet követően szó szerint bevállalt egy gólt. A középhátvéd a jelenlévők nagy megrökönyödésére ezúttal rossz szokásához híven nem saját hálóját rezgette meg, hanem az ellenfél kapujába talált be. Ezt a furcsa jelenséget a mai napig nem sokszor tapasztalhatták a Hegyvidék-család hozzátartozói, de még a vendég együttes játékosai is gyilkos pillantásokat vetettek a kispadjukon helyet foglaló megfigyelőre, ők ugyanis az ellenfél feltérképezését követően minden bizonnyal nem ilyen információkat kaptak a leginkább egy albán bérgyilkosra hasonlító bongyor hátvédről. 3:0!

A harmadik gólt követen kicsit leült a mérkőzés, s bár a találkozót továbbra is a hazaiak uralták, újabb említésre méltó eseményre a 35. percig kellett várni: ekkor Emri növelte tovább eggyel szezonbeli találatainak számát – természetesen újfent szabadrúgásból. 4:0! Öt perccel később ismét az első félidőben parádésan futballozó Somogyi volt eredményes, a jobblábas játékos ezúttal egy ziccert értékesített higgadtan. 5:0!

A térfélcserét követően Rácz mester egy hármas cserével próbált frissíteni az amúgy sem túl tompán játszó csapatán, Imre, Tóth és Sárközi kapta meg a lehetőséget a bizonyításra. Utóbbinak nem kellett sok idő ahhoz, hogy felvegye a meccs ritmusát, ugyanis egy, a kapu előtti kavarodást követően már az 51. percben betalált. 6:0!

Kilenc perccel később a 17. percben megsérülő Nagy helyett még ugyanabban a minutumban pályára lépő Kollernek köszönhetően elérkezett a mérkőzés csúcspontja: a magyar Dr. House egy elképesztő, 35 méteres lökettel kínálta meg a vendégek kapusát, aki valószínűleg ezen a napon bal kézzel kelt fel: bár a lövés pontosan a felső sarokban kötött ki, egy valamire való hálóőrnek nem lenne szabad ilyen távolságból gólt kapnia. Az idény egyik legszebb HSE góljával már 7:0!

A második játékrészre kicsit leült a mérkőzés, a HSE teljesen visszavett az iramból, a gólokon kívül semmi érdekes dolog nem történt. Ennek ellenére a 73. percben már nyolccal vezetett a HSE (a gólszerző nevét az MLSZ rosszul kitöltött jegyzőkönyveinek homálya fedi), a 9:0-s végeredményt pedig a duzzadó bicepszén csapatkapitányi karszalaggal a pályát felszántó Emri állította be egy jól helyezett lapos lövéssel.

A hármas sípszó felharsanása után azonban a második játékrészben elmaradó izgalmak bepótlásáról Sárközi és egy vendégjátékos gondoskodott, a két főszereplő ugyanis egymásnak esett a lefújást követően. Bár komolyabb baj senkivel sem történt, az eseménysorozatról mindent elárul, hogy pár másodperccel az ominózus jelentet követően a vendégek edzője fojtogatni kezdte a XII. kerületi Gattusot. A kedélyek szerencsére hamar lecsillapodtak, és mivel a játékvezető nem írt le semmit a jegyzőkönyvbe, az eltiltások is elmaradtak. Sárközi elmondása szerint a nagytétényi játékos provokációja miatt alakult ki a csetepaté.

A vége tehát 9:0, a Hegyvidék egy igencsak gyenge „erőkből” álló ellenfelet múlt felül nagy arányban. Az eredményt nem, a második felvonásban mutatott elképesztően halovány produkciót azonban joggal kérhette számon csapatán Rácz mester.